Warsztaty Kaletnicze

Praca w skórze – czyli sztuka kaletnictwa – to jedno z najstarszych rzemiosł, jakie wykształcił człowiek. Przez setki lat rozwijała się i ewoluowała technologia pozyskiwania materiału, garbowania, konserwacji czy łączenia. Zmieniało się też zastosowanie i popularność wyrobów skórzanych, jednak skóra nadal jest jednym z materiałów uważanych za najbardziej ekskluzywne i wysokiej klasy. 
A z czym Tobie kojarzy się skóra? Jej zapach, faktura, naturalne przebarwienia 
i niedoskonałości… Chciałbyś zacząć sam wykonywać skórzane przedmioty, ale nie wiesz, 
od czego zacząć? 
Zapraszamy na wyjątkowe, jedyne takie warsztaty kaletnicze w Polsce! Nasz instruktor wprowadzi Cię w arkana sztuki, opowie zarówno o historii, jaki i o najnowszych praktykach kaletnictwa. Powie również o narzędziach i możliwościach, jakie dają, pokaże też efekty tłoczenia i farbowania. 
Przy swoim indywidualnym stanowisku już pierwszego dnia po wykładzie teoretycznym
i prezentacji wykonasz swój pierwszy breloczek lub zawieszkę z wybranymi przez siebie tłoczeniami. 
Drugi dzień rozpoczniemy kilkoma informacjami praktycznymi, a efektem końcowym Twoich działań będzie etui na długopisy, etui na karty, bransoleta lub pasek do zegarka. Chętni będą mogli pofarbować swoje dzieło na wybrany kolor. 
Trzeciego dnia, korzystając ze zdobytej dotychczas wiedzy i umiejętności i pod okiem naszego kaletnika stworzysz pierwszy większy projekt z wykroju. Będziesz mógł wybrać małą torebkę kopertową lub oprawę na notes. 
W czasie naszych warsztatów poznasz więc podstaw pracy w skórze, nauczysz się wycinać, zszywać i ryglować, zaznajomisz się z technikami łączenia materiału. Nie będziesz mieć już wątpliwości, co jest Ci potrzebne do założenia własnego, domowego warsztatu kaletniczego. Będziesz wiedzieć jak wykonać efektowne tłoczenia i barwić skórę. Wszystkie projekty zabierzesz ze sobą do domu, a efekty Twojej pracy będą dla Ciebie inspiracją do podejmowania kolejnych kroków w rozwijaniu nowej pasji.

CENA WARSZTATÓW OBEJMUJE:

  • wykłady teoretyczne
  • prezentację
  • wszystkie niezbędne materiały do stworzenia trzech wyjątkowych skórzanych projektów
  • wyżywienie