Warsztaty kaletnicze w Kukówce

Jeśli Twoim marzeniem kiedykolwiek było zrobienie własnej skórzanej torebki, oprawki na notes, paska do zegarka lub choćby etui do ołówków ale wcześniej nie zebrałeś/łaś się na odwagę, zapraszamy do Kukówki, na profesjonalny, intensywny kurs z pierwszych kroków we wspaniałym rzemiośle jakim jest kaletnictwo.

Warsztaty poprowadzi Jarosław Włodek z Juchcik.pl

Nasze 2 dniowe spotkanie poprowadzi Kaletnik , znany i ceniony z kanału na youtube oraz swojej strony Juchcik.pl

Jarosław Włodek- twórca największego sklepu dla skórników, pierwszego polskiego kanału wideo poświęconego skórze, propagator rękodzieła, rzemieślnik. Skórą zajmuje się od roku 2009. W rękodziele szczególną rolę przykłada do designu oraz funkcjonalności produktu. Twierdzi, że każdego da się nauczyć skórnictwa.

Praca w skórze – czyli sztuka kaletnictwa

Jedno z najstarszych rzemiosł, jakie wykształcił człowiek. Przez setki lat rozwijała się i ewoluowała technologia pozyskiwania materiału, garbowania, konserwacji czy łączenia. Zmieniało się też zastosowanie i popularność wyrobów skórzanych, jednak skóra nadal jest jednym z materiałów uważanych za najbardziej ekskluzywne i wysokiej klasy. 

A z czym Tobie kojarzy się skóra? Jej zapach, faktura… Chciałbyś zacząć sam wykonywać skórzane przedmioty, ale nie wiesz, od czego zacząć? 

Zapraszamy na wyjątkowe, jedyne takie warsztaty kaletnicze w Polsce! Nasz instruktor wprowadzi Cię w arkana sztuki, opowie zarówno o historii, jaki i o najnowszych praktykach kaletnictwa. 

Każdy kurs rozpoczniemy od projektu i poznamy podstawowe techniki pracy w skórze jak zdobienia, tłoczenia, łączenia, wycinanie, barwienie, montaż nap i innych elementów metalowych. Poznasz sztukę szycia ręcznego na dwie igły oraz wiele innych umiejętności.

W czasie naszych warsztatów poznasz więc sztukę pracy w skórze, Nie będziesz mieć już wątpliwości, co jest Ci potrzebne do założenia własnego, domowego warsztatu kaletniczego, dowiesz się jakie narzędzia są niezbędne a jakie można zastąpić prostymi przedmiotami z własnego gospodarstwa domowego. 

Plan warsztatów:

14 czerwca | piątek 11:00 – 17:00

Wykonasz dwa przedmioty; własny breloczek / zawieszkę lub bransoletkę oraz torebeczkę kopertową lub okładkę na notes.

15 czerwca | sobota 9:30 – 16:30

Tego dnia wykonamy również dwa przedmioty; etui na karty lub etui na telefon oraz rączki do torebki/kuferka/nesesera

Wszystkie projekty zabierzesz ze sobą do domu, a efekty Twojej pracy będą dla Ciebie dumą i być może inspiracją do podejmowania kolejnych kroków w rozwijaniu nowej pasji.

Cena kursu obejmuje:nie tylko ekskluzywne materiałyjakim jest przede wszystkim naturalna skóra, wszystkie narzędzia, ale takżewspólny lunch.

Ile to będzie kosztowało?

null
850 PLN
warsztaty 2 dniowe
WEŹ UDZIAŁ
null
450 PLN
warsztaty 1 dniowe
WEŹ UDZIAŁ

Masz pytania? Jesteś zdecydowany,