Kukówka to moje miejsce na ziemi

Nazywam się Klara Łojko, w roku 2011 podążając za swoją pasją opracowałam i zrealizowałam projekt jakim były Praktyczne Warsztaty Serowarstwa Domowego które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem.

Serowarstwo okazało się wielką przygodą, która trwa do dziś.

Do pierwszych w Polsce warsztatów zaprosiłam znawcę i propagatora serów zagrodowych Giena Miętkiewicza. Do kolejnych profesjonalnych kursów zaproszenie przyjęła Anna Dopierała, mój wielki autorytet i główny serowar cenionej Serowni w Skarszewach. Gośćmi specjalnymi były serowarki z Osady Burego Misia, do dziś trwa nasza przyjaźń serowarska i prywatna.

Nasze szkolenia spotkały się z wielką sympatia gości z całego kraju. Wielu naszych kursantów pozostaje z nami w serdecznym kontakcie. Zostaliśmy zaproszeni do programu telewizyjnego, radiowego oraz kilku znanych magazynów a w roku 2018 także książki Natalii Sosin. Była to ciekawa przygoda dla całej naszej rodziny.

Naszymi gośćmi byli znani serowarzy, właściciele własnych serowni i nagradzanych serów. Niektórzy z naszych gości założyli własną działalność serowarską i odnoszą sukcesy.

Dziś, prowadzę warsztaty w małych grupach, kilka razy w roku. Ser wytwarzam na potrzeby naszej rodziny i przyjaciół, wciąż zgłębiam swoją wiedzę uczestnicząc w pracach w serowni oraz na własnych doświadczeniach. Szukam nowych receptur, jak najbardziej naturalnych i tradycyjnych metod warzenia sera.

Na co dzień jestem mamą 6 dzieci, żoną jednego męża i nigdy się nie nudzę.

Razem z mężem włożyliśmy dużo pracy w stworzenie miejsca jakim jest Kukówka dla naszej rodziny, przyjaciół i gości. Z Bożą pomocą od wielu lat udaje mi się realizować wiele projektów i nie przestawać marzyć. Chcemy dzielić się tym wszystkim co zostało nam dane.

Chcę zarazić Cię moją pasją życia. Zapraszam, spotkajmy się w Kukówce!

Zanim nas odwiedzisz, zobacz i posłuchaj jak niezwykłe mogą być zupełnie zwykłe zajęcia.