Pozwól, że się
przedstawimy

Nasza rodzina to Rafał, Klara i sześcioro naszych dzieci. Jesteśmy miłośnikami wszystkiego, co naturalne, rzemieślnicze i sielskie. Tą pasją oraz naszym pomysłem na życie chcemy się dzielić z innymi. U nas, w Kukówce. Po najświeższe wieści zapraszamy na nasz profil na facebooku, instagramie i na bloga.

Zapraszamy do Kukówki, gdzie wszystko się zaczęło. Tu już w 2011 roku z pasji zrodziła się idea Pierwszych w Polsce Praktycznych Warsztatów Serowarskich dla hobbystów i serowarów domowych.
Szczypta historii
Wychowując się na wsi wiedziałam wszystko o mleku, obserwowałam jak powstaje ser i zawsze kochałam jego smak. W 2013 roku spełniając swoje wieloletnie marzenia pojechałam na kurs serowarski, gdzie u boku znanych już serowarów zgłębiałam wiedzę technologiczną. Potem była Anglia i Cheddar, wieczorami czytałam tony opasłych opracowań, a w dzień robiłam sery. Zdobyłam również doświadczenie pracując w zaprzyjaźnionej serowni, gdzie mam okazję pracować na większych ilościach mleka i korzystać z wieloletnich doświadczeń głównego serowara. Pierwszymi krytykami były moje własne dzieci, surowi jurorzy kulinarni przywykli do domowej kuchni oraz smaków świata.
Pierwsze sukcesy i wizja
Kiedy po mój ser zaczęły się ustawiać się kolejki, wiedziałam, że chcę się tym dzielić, że chcę by każdy mógł się cieszyć smakiem sera z pełnego , niepasteryzowanego mleka prosto z własnej kuchni. Tak postanowiłam opracować warsztaty serowarskie w Kuchni naszej Kaszubskiej chaty. Pomyślałam, nie ubierajmy się w fartuchy niczym do operacji chirurgicznej, będziemy wytwarzać ser jak to się robiło od wieków, jednak na najwyższym poziomie merytorycznym. Do poprowadzenia pierwszych warsztatów zaprosiłam znanego w środowisku Gienia Mientkiewicza. Warsztaty dla zaawansowanych serowarów poprowadziła pani Anna Dopierała, główny serowar serowni w Skarszewach.

Już od 2011 roku nasz Best Seller “Sery Krok Po Kroku” cieszyły się ogromną popularnością i wzbudziły zainteresowanie mediów. Każdy kursant jest dla nas ważny i jest gościem naszego domu a największą dumą są nie artykuły w magazynach i programy które zostały nagrane z naszym udziałem, a komentarze, listy i wiele ciepłych słów ze strony absolwentów warsztatów w Kukówce. Nasz projekt jest przedsięwzięciem rodzinnym, który prowadzimy z pasją i dbałością o każdy szczegół wciąż ucząc się i podnosząc standardy naszej oferty.